ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA
EDUCATION FOR A BRIGHT FUTURE

Učitelé

Image

SAHIL BATHIJA

Jmenuji se Sahil Jayesh Bathija. Vyrůstal jsem v Praze, ale své rodinné kořeny mám v Indii. V Anglofonní základní škole jsem vedoucím učitelem a spolu s touto rolí učím také žáky v třetí a čtvrté třídě. Jsem moc rád, že mohou být ve skvělé společnosti celého týmu, který se na chodu školy podílí. Letošní rok je ve škole již mým třetím. 

Vystudoval jsem biologii a zoologii (se zaměřením na vzdělávání školáků). Jsem také držitelem certifikátů pro výuku ve školním zařízení a dětské psychologie. Vzdělání v základní škole je pro studenty nesmírně důležitou součástí jejich života, kdy se naučí vnímat nové věci, získávat nové podněty, pracovat na empatii, učit se v pracovat v kolektivu a podobně.

Před nástupem do Anglofonní školy jsem pracoval jako asistent učitele a administrativní pracovník v jednom předškolním zařízení, kde jsem vedl kroužky sportu a další lekce pro děti ve věku 4 až 6 let.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu sahil.bathija@anglozs.cz 

Image

ALEXEI O´BRIEN

Zdravím všechny. Mé jméno je Alexei O’Brien a pocházím z amerického Chicaga ve státě Illinois. Studoval jsem v Minnesotě na univerzitě Svatého Tomáše, kde můj hlavní obor byl dějepis (se zaměřením na druhý stupeň základních škol) a druhý obor byla muzeologie. V Minnesotě jsem se také připravoval na učitelské povolání a začal vzdělávat ostatní.

Když mám volno, tak rád hraji na kytaru, píši své vlastní písničky a cestuji. Do Prahy jsem se přestěhoval kvůli své přítelkyni, nyní již manželce, která je Češka. Moc si tu užívám krásy a památky tohoto historického města.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu alexei.obrien@anglozs.cz.

Image

TRUPTI JOBANPUTRA

Jmenuji se Trupti, nadšená a zapálená učitelka s kořeny v Indii a žijící v Praze. Ráda vyučuji skrz vyprávění příběhů a divadlo, což nejsou pouze koníčky, ale také způsob, jak rozvíjet myšlení a vlastní kreativitu. Být učitelkou je pro mě celkově vášní. Moc ráda komunikuji a trávím čas s dětmi.

Porozumění tomu, jak děti přemýšlí, a pomoci jim na cestě vzděláváním, je něco, co mi dělá velkou radost. Věřím, že je dokážu v celém procesu správně nasměrovat, aby dále rostly. Je to pro mě skvělá zkušenost koukat na svět „nevinnými“ dětskými oči a inspirovat je v jejich růstu.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu trupti.jobanputra@anglozs.cz.

Image

MAREK ŠEDIVÝ 

Ahoj! Jmenuji se Marek Šedivý a pocházím z Benešova u Prahy. Po absolvování osmiletého gymnázia jsem vystudoval obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací tělesná výchova na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 

V rámci praxí jsem vyučoval všechny předměty ve všech ročnících na 1. stupni ZŠ. Mezi předměty, kterým se věnuji nejraději, patří prvouka, přírodověda, vlastivěda, český jazyk a tělesná výchova. Roli učitele vnímám jako obrovský potenciál nejen naplňovat zvídavé hlavičky znalostmi a vědomostmi, ale také učit děti dovednostem, postojům a hodnotám, které jim pomohou cestou dnešní i zítřejší společností k radostnému a plnohodnotnému životu. 

Mezi mé záliby patří sport, hudba pasivně i aktivně (hra na kytaru, zpěv), malování, výpravy do přírody, rodina, přátelé, společenské aktivity všeho druhu, škola, práce. 

Těším se, až se poznáme! Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na e-mailu marek.sedivy@anglozs.cz.

Image

NICK DOYON 

Zdravíčko! Jmenuji se Nicholas, nebo chcete-li Mr. D., jak mi rády říkají děti, a pocházím z Rhode Island, což je nejmenší stát v USA. V Praze žiji již osmým rokem a v Anglofonní základní škole vstupuji již do svého čtvrtého roku. Svoji certifikaci jsem získal v Texasu na Floridě jako učitel 12 dětí v předškolkovém věku. Snažím se, aby moje lekce byly zábavné a interaktivní, protože to je ten nejefektivnější způsob, jak studenty rozvíjet. Těším se, jak společně vstoupíme se sedmáky do nového školního roku a na to, jak budeme dál posouvat naše aktivity a učení se s dětmi v šesté třídě.

Když mám volno, tak rád hraji basketbal, cestuji (byl už jsem už ve více než 40 zemích) a jezdím na kole. Pobyt na čerstvém vzduchu je pro mě vůbec důležitý. I proto studendy, když to počasí dovolí, rád chodím ven objevovat přírodu v okolí školy.  

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu nicholas.doyon@anglozs.

Image

EVA HALBERŠTÁTOVÁ 

Ahoj všem! Jsem Eva Halberštátová a původem pocházím z Hradce Králové, kde jsem studovala a získala magisterský titul jako učitelka pro první stupeň. Během vysoké školy jsem se také zúčastnila programu Erasmus ve španělském Madridu, i proto ráda cestuji a poznávám cizí kultury. Mám též zkušenosti jako asistentka pro děti se speciálními potřebami. Děti ráda učím kreativitě a inspiruji jejich nápady.

Ve volném čase ráda cestuji, tancuji a maluji. Byla jsem také instruktorkou zumby.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu eva.halberstatova@anglozs.

Image

RAAVI SINGH

Zdravíčko! Jmenuji se Raavi Singh, jsem z Indie a v Praze žiji už dva roky. Stejně dlouho také učím předškoláky. Do Anglofonní základní školy jsem nastoupila v prosinci roku 2011. Studovala jsem umění, což je také mým koníčkem. Ráda ho rozvíjím i u dětí. Je skvělé pozorovat jejich kreativitu, která se občas ze školního systému vytrácí. Učím angličtinu, umění a vše ostatní, co se týká předškolních dětí a družiny. 

Miluji cestování a vše, co k tomu patří! Budu ráda, pokud my dáte vědět vaši zpětnou vazbu nebo jakékoliv připomínky, které bychom spolu s ostatními učiteli mohli do výuky zapracovat a věci společně zlepšovat.

Zastihnete mě na emailu: raavi.singh@anglozs.cz

Image

ZACHARY ACKMAN

Jmenuji se Zachary Ackman a jsem z města New York ve Spojených státech. Mam titul bakaláře v historii (B.A.) a jsem také magistrem humanitních věd (M.A.). V naší škole vyučuji IT a mám na starosti také 3D tisky se staršími dětmi. Doufám, že spolu pomocí tiskárny vyrobíme pár super věcí.

Věřím, že vzdělání je klíčovým faktorem pro to, aby děti v budoucnu byly úspěšné a škola by pro ně měla být v tomto směru efektivní, plodná a zábavná. Snad se s dětmi najdeme společnou řeč a témata, která probíráme ve škole, je budou zajímat i ve volném čase.

Zastihnete mě na emailu: zachary.ackman@anglozs.cz. 

Image

ADÉLA BERANOVÁ

Ahoj! Jmenuji se Adéla Beranová, pocházím ze severočeského Mostu a v Praze žiji již tři roky. Na Západočeské univerzitě v Plzni jsem vystudovala Učitelství pro střední školy se zaměřením na Výtvarnou výchovu. Při studiu jsem získala certifikáty z Dějin umění, Mediální výchovy a Galerijní animace. Poté jsem pracovala v mateřské škole a vystudovala bakalářský stupeň na Masarykově univerzitě v Brně v oboru Speciální pedagogika se zaměřením na Logopedii a Surdopedii. Pracovala jsem také jako asistent pedagoga na druhém stupni ZŠ a vedu výtvarný kroužek pro děti z prvního stupně. Nyní se nejvíce těším na výuku Českého jazyka. Ve výuce se snažím využívat moderních i alternativních vzdělávacích postupů, ráda střídám metody práce a nedílnou součástí mých hodin je diskuze a společné hledání řešení. 
Ve svém volném čase nejraději čtu, maluji, cestuji, chodím do galerií a setkávám se s přáteli. Mám ráda zvířata a výtvarné umění.
 
Moc se na Vás těším!
 
Prosím, neváhejte mne kontaktovat s jakýmkoli dotazem na emailu: adela.beranova@anglozs.cz
Image

ALŽBĚTA KUBCOVÁ

Dobrý den, jmenuji se Alžběta Kubcová a na Anglofonní základní škole učím český jazyk pro cizince a také zde pracuji jako speciální pedagog. 

I když jsem nejdříve vystudovala ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze, a krátkou dobu pracovala v ekonomickém odboru na Karlově univerzitě a také v médiích jako redaktorka, editorka a vedoucí redakce regionálních novin, převážnou část své praxe se pohybuji v oblasti školství a vzdělávání. Na druhé vysoké škole jsem získala magisterský titul v oboru učitelství pro první stupeň a speciální pedagogika. Učila jsem už na několika pražských základních a středních školách a již několik let se současně zabývám dalším vzděláváním pedagogických pracovníků (DVPP) a českým kurikulem pro základní vzdělávání (MŠMT). 

Ve svých hodinách ráda používám hodně různých vzdělávacích metod a nástrojů, jako jsou například hry a písničky na počítači nebo chytré tabule a různé vzdělávací aplikace, které děti moc baví, a navíc mohou pokračovat v procvičování učiva odpoledne a doma. Pravidla naší třídy, která jsme si s dětmi na Anglofonní základní škole vytvořili, jsou velmi jednoduchá: 1. mluvíme česky, 2. nasloucháme si, 3. staráme se o - třídu, své školní věci a o sebe navzájem a 4. usmíváme se, protože učení je přeci sladké jako například - gumový medvídek! :-)

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu alzbeta.kubcova@anglozs.

Image

NIKOLA BARAĆ 

Ahoj! Jmenuji se Nikola Barać a pocházím ze Srbska, konkrétně z města Novi Pazar. Vystudoval jsem hudební gymnázium a mám také ekonomické vzdělání. V roce 2015 jsem se přestěhoval do hlavního města Bělehradu, kde jsem absolvoval studium na hudební fakultě. Mám titul z litevské hudební a divadelní akademie jako student Erasmu. Hudbu stále ještě studuji, jelikož je mým velkým koníčkem. Už během školy jsem pracoval jako lektor hudby ve státních školkách, školkách, v největším hudebním gymnáziu v Srbsku a byl též hudebním novinářem pro srbskou televizi. 

Jsem moc rád, že můžu být součástí Anglofonní základní školy. Mým cílem je pracovat a rozvíjet talentované děti a snažit se dosáhnout jejich maximálního potenciálu. Společně zpíváme a učíme se, a to jak ve škole, tak v družině. Přidejte se k nám! 

Kontaktovat mě můžete na: nikola.barac@anglozs.cz

 
Image

ISEL AGUILAR 

¡Hola! Jmenuji se Isel Aguilar, pocházím z Mexika a jsem kvalifikovaná EFL učitelka. Mám velkou radost, že už čtvrtým rokem můžu nazývat Českou republiku a Prahu mým domovem. Začala jsem tu vyučovat španělštinu a nabrala cenné zkušenosti se studenty z rozdílných prostředí a poměrů, všichni však měli velkou motivaci a chuť se ve španělštině zlepšit.

Moji vášeň pro výuku podtrhuje fakt, že umění ovládat cizí jazyk je až skoro magické. Boří kulturní a jazykové bariéry a otevírá dveře do nového světa. V Anglofonní základní škole budu usilovat o to, abych studentům připravila ideální prostředí pro výuku, které nebude zaměřené jen na jazyk samotný, ale i na celkové pochopení španělské a latinskoamerické kultury.

Kontaktovat mě můžete na: isel.aguilar@anglozs.cz 

Image

ELA GATIALOVÁ 

Zdravíčko! Jsem Ela z města Prievidza na Slovensku. Na základní a část střední školy jsem chodila v anglickém Liverpoolu, poté jsem se vrátila na Slovensko a dostudovala tam bilingvní vzdělávání, a to konkrétně v Banské Štiavnici. Aktuálně jsem ve čtvrtém ročníku medicíny na Karlově Univerzitě v Praze s cílem stát se pediatričkou.

Když mám volný čas, tak se ráda věnuji turismu, čtení knížek nebo chození do kina. Vždy mě bavilo učit se cizí jazyky a pracovat s dětmi, vydala jsem se také jako au pair do Francie.

V naší škole mám na starosti děti ve školní družině. Baví mě především věda, vaření a manuální pracemi. Je skvělé pozorovat děti, když je aktivity baví!

Zastihnete mě na: ela.gatialova@anglozs.cz.  

ING. KATARÍNA DVOŘÁKOVÁ

Ahoj, zdravím všechny rodiče i žáky. Jak už si podle jména můžete všimnout, tak pocházím ze Slovenska, konkrétně z Vranova nad Topľou. Vystudovala jsem tam ekonomickou školu a v roce 2008 odstátnicovala na Slovenské poľnohospodárske univerzite.

Od roku 2015 jsem předsedkyní správní rady právnické osoby provozující činnost školy. Vždycky mě ale lákalo učení, proto jsem v roce 2018 absolvovala kurz asistenta pedagoga a na naší škole začala tuto funkci vykonávat. V současnosti podporuji žáky při výuce českého jazyka, matematiky, prvouky a dalších předmětů.

Máte jakýkoliv dotaz? Zastihnete mě na emailu katarina.dvorakova@anglozs.cz

Image

JUDR. MGR. ZDENĚK DVOŘÁK, PH.D

Zdravím vás! Jmenuji se Zdeněk Dvořák a jsem ředitelem naší malé školy. Vystudoval jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a následně absolvoval obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. Aktuálně studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor učitelství pro 1. stupeň, abych nabral další zkušenosti a získal lepší vhled do práce pedagogů. Mám za sebou i dvouleté studium na univerzitě ve Walesu. Od roku 2008 jsem pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti a byl jsem v každodenním kontaktu se zahraničními kolegy.

Původně jsem přemýšlel, jestli se nepřestěhuji kvůli práci i lepším možnostem vzdělání pro své dva syny do Velké Británie. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat a měl jsem tedy prostor založit naši Anglofonní základní školu. Díky vystudovanému oboru psychologie mám zájem o vzdělávání, praxe v právu mi zase usnadnila práci v administrativně-právních náležitostech týkajících se založení a chodu školy.

Máte nějaký dotaz? Zastihnete mě na emailu zdenek.dvorak@anglozs.cz

ANGLOFONNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Adresa: Janského 2189/18, Stodůlky, 155 00 Praha 5

Email: skola@anglozs.cz

REDIZO: 691 008 345

IČ: 04 303 881

 

Ředitel školy: JUDr. Mgr. Zdeněk Dvořák, Ph.D.

Email: zdenek.dvorak@anglozs.cz

Telefon: +420 603 392 392

Zřizovatel školy: Anglofonní základní škola, z.ú., vedená u Městského soudu v Praze pod sp. zn. U, vložka 268

IČ: 04 303 881

ID datové schránky: s4s9nb8

Kudy k nám

Dostupnost městskou hromadnou dopravou - linkou č. 142 ze stanice Nové Butovice (metro B) či linkou č. 137 ze stanice Luka (metro B) na autobusovou zastávku Malá Ohrada.